Jak wybrać prywatny ośrodek leczenia uzależnień?

01/08/2021 2 min

Zaktualizowano: 19 mar 2021

Gdy osoba uzależniona podejmuje decyzje dotyczącą leczenia choroby, z którą się zmaga, pozostaje jedynie wybrać ośrodek i rozpocząć walkę o zdrowie i życie uzależnionego. Co się jednak okazuje, wybór ośrodka, który zapewni w pełni fachową pomoc, może okazać się trudnym zadaniem. Na co należy zwrócić uwagę?

Poniżej kilka wskazówek. Zachęcamy do lektury.

Ośrodek leczenia uzależnień – jak wybrać?

Na czym warto skoncentrować się, wybierając prywatny ośrodek leczenia uzależnień?

1. Kompetencje terapeutów – dobrze też zapoznać się z profilem terapeutów i innych specjalistów pracujących w ośrodku, na przykład psychologów, pielęgniarek czy psychiatrów, sprawdzić, jakie mają doświadczenie i wykształcenie oraz jakiego typu certyfikaty zdobyli.

2. Standard ośrodka – kolejna kwestia to standard ośrodka, wyposażenie, wielkość i wystrój pokoi, zielona przestrzeń – na przykład ogród bądź taras oraz dodatkowe udogodnienia, które pozwolą choremu zregenerować siły, na przykład bilard, jacuzzi, sala fitness.

3. Odległość od domu chorego – kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę podczas wybierania ośrodka, jest odległość od domu chorego. Jeśli uzależniony jest w bardzo złym stanie, długa podróż może być dla niego problemem.

4. Cena – pobyt w prywatnym ośrodku uzależnień generuje koszty. Warto więc dokładnie przeanalizować, jaka jest cena pobytu i co jest w nią wliczone. Pamiętajmy też, że wybór najtańszej opcji nie zawsze popłaca.

5. Opinie – dobrze też zapoznać się z opiniami na temat ośrodka, sprawdzić co sądzą na temat terapii i specjalistów osoby, które już w nim przebywały.

Podsumowanie

Wybór prywatnego ośrodka leczenia uzależnień to trudne zadanie. Ważne jest, by w danym miejscu chory czuł się bezpiecznie i komfortowo oraz rzecz jasna, otrzymał w pełni fachową pomoc. W szczególności dobrze jest zwrócić uwagę na takie sprawy, jak kompetencje terapeutów oraz innych specjalistów w ośrodku, standard ośrodka oraz jego odległość od domu chorego.

Istotne też, by sprawdzić cenę pobytu i zweryfikować, czy ośrodek znajduje się w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.

Dane
kontaktowe

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Empatia

Lokalizacja
Lawendowa 6, 09-400 Maszewo

Rejestracja, zapytania
(+48) 531 425 057

E-mail
kontakt@osrodekempatia.pl

NIP: 744-151-54-41

REGON: 369145818

Zobacz mapę dojazdu

    Skorzystaj z
    formularza kontaktowego